CRCW06034K70FKEAHP
DigiKeys produktnummer
541-4.70KSTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-4.70KSCT-ND - Remsbit (CT)
541-4.70KSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW06034K70FKEAHP
Beskrivning
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/3W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 kOhms ±1% 0,333W, 1/3W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW06034K70FKEAHP Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,033" (1,60 x 0,85mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)