CRCW06032K94FKEB
DigiKeys produktnummer
541-CRCW06032K94FKEBTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-CRCW06032K94FKEBCT-ND - Remsbit (CT)
541-CRCW06032K94FKEBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW06032K94FKEB
Beskrivning
RES SMD 2.94K OHM 1% 1/8W 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.94 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW06032K94FKEB Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Storlek/dimension
L 0,061" x B 0,033" (1,55 x 0,85mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)