CRCW06032K20JNEB
DigiKeys produktnummer
541-CRCW06032K20JNEBTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-CRCW06032K20JNEBCT-ND - Remsbit (CT)
541-CRCW06032K20JNEBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW06032K20JNEB
Beskrivning
RES SMD 2.2K OHM 5% 1/8W 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 kOhms ±5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW06032K20JNEB Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Storlek/dimension
L 0,061" x B 0,033" (1,55 x 0,85mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)