CRCW0603261KFKTA
DigiKeys produktnummer
541-CRCW0603261KFKTATR-ND - Remsa och spole (TR)
541-CRCW0603261KFKTACT-ND - Remsbit (CT)
541-CRCW0603261KFKTADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW0603261KFKTA
Beskrivning
RES SMD 261K OHM 1% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
261 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CRCW0603261KFKTA Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,061" x B 0,033" (1,55 x 0,85mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)