CRCW0603261KFKTA | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | CRCW0603261KFKTA |
Beskrivning | RES SMD 261K OHM 1% 1/10W 0603 |
Tillverkarens standardleveranstid | 17 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 261 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | CRCW0603261KFKTA Modeller |
Kategori | Egenskaper Automotive AEC-Q200 |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±100ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 0603 (metrisk 1608) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,061" x B 0,033" (1,55 x 0,85mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,020" (0,50mm) |