CRCW060316R5FKEA
DigiKeys produktnummer
541-16.5HTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-16.5HCT-ND - Remsbit (CT)
541-16.5HDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW060316R5FKEA
Beskrivning
RES SMD 16.5 OHM 1% 1/8W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16.5 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW060316R5FKEA Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,061" x B 0,033" (1,55 x 0,85mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)