CRCW060316K0FKEB är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
Direkt
Panasonic Industry
Direkt
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
16 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
CRCW060316K0FKEB
DigiKeys produktnummer
CRCW060316K0FKEB-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW060316K0FKEB
Beskrivning
RES SMD 16K OHM 1% 1/8W 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CRCW060316K0FKEB Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Storlek/dimension
L 0,061" x B 0,033" (1,55 x 0,85mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)