CRCW0603110KJNEA
DigiKeys produktnummer
541-110KGTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-110KGCT-ND - Remsbit (CT)
541-110KGDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW0603110KJNEA
Beskrivning
RES SMD 110K OHM 5% 1/8W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
110 kOhms ±5% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CRCW0603110KJNEA Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,061" x B 0,033" (1,55 x 0,85mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)