CRCW0603100RJNTA
DigiKeys produktnummer
541-2977-2-ND - Remsa och spole (TR)
541-2977-1-ND - Remsbit (CT)
541-2977-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW0603100RJNTA
Beskrivning
RES SMD 100 OHM 5% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Ohms ±5% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW0603100RJNTA Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,061" x B 0,033" (1,55 x 0,85mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,50mm)