CRCW04022K70JNED
DigiKeys produktnummer
541-2.7KJTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-2.7KJCT-ND - Remsbit (CT)
541-2.7KJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CRCW04022K70JNED
Beskrivning
RES 2.7K OHM 5% 1/10W 0402
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.7 kOhms ±5% 0,063W, 1/16W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
CRCW04022K70JNED Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)