CMF70240K00FKR6 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
240 kOhms ±1% 1,75W Hålmonterade resistorer Axiell Flamhämmande beläggning, fuktbeständig, säkerhet Metallfilm
CMF70240K00FKR6
DigiKeys produktnummer
CMF70240K00FKR6-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CMF70240K00FKR6
Beskrivning
RES 240K OHM 1.75W 1% AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
CMF70240K00FKR6 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
Diam. 0,180" x L 0,562" (4,57 x 14,27mm)