CMF55665R00DHR6
DigiKeys produktnummer
541-CMF55665R00DHR6TR-ND - Remsa och spole (TR)
541-CMF55665R00DHR6CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CMF55665R00DHR6
Beskrivning
RES 665 OHM 1/2W .5% AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
665 Ohms ±0,5% 0,6W Hålmonterade resistorer Axiell Flamhämmande beläggning, fuktbeständig, säkerhet Metallfilm
EDA-/CAD-modeller
CMF55665R00DHR6 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
Diam. 0,090" x L 0,240" (2,29 x 6,10mm)