CMF552K2100FKEB
DigiKeys produktnummer
541-CMF552K2100FKEBTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-CMF552K2100FKEBCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CMF552K2100FKEB
Beskrivning
RES 2.21K OHM 1/2W 1% AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.21 kOhms ±1% 0,6W Hålmonterade resistorer Axiell Flamhämmande beläggning, fuktbeständig, säkerhet Metallfilm
EDA-/CAD-modeller
CMF552K2100FKEB Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Storlek/dimension
Diam. 0,090" x L 0,240" (2,29 x 6,10mm)