CMF5522R000FKR6
DigiKeys produktnummer
541-CMF5522R000FKR6TR-ND - Remsa och spole (TR)
541-CMF5522R000FKR6CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CMF5522R000FKR6
Beskrivning
RES 22 OHM 1/2W 1% AXIAL
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
22 Ohms ±1% 0,6W Hålmonterade resistorer Axiell Flamhämmande beläggning, fuktbeständig, säkerhet Metallfilm
EDA-/CAD-modeller
CMF5522R000FKR6 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
Diam. 0,090" x L 0,240" (2,29 x 6,10mm)