CMF5520K000FKEB
DigiKeys produktnummer
541-CMF5520K000FKEBTR-ND - Remsa och spole (TR)
541-CMF5520K000FKEBCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CMF5520K000FKEB
Beskrivning
RES 20.0K OHM 1/2W 1% AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20 kOhms ±1% 0,6W Hålmonterade resistorer Axiell Flamhämmande beläggning, fuktbeständig, säkerhet Metallfilm
EDA-/CAD-modeller
CMF5520K000FKEB Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
Diam. 0,090" x L 0,240" (2,29 x 6,10mm)