CMF5510K000FHEB
DigiKeys produktnummer
CMF10.0KHFTR-ND - Remsa och spole (TR)
CMF10.0KHFCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CMF5510K000FHEB
Beskrivning
RES 10.0K OHM 1/2W 1% AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms ±1% 0,6W Hålmonterade resistorer Axiell Flamhämmande beläggning, fuktbeständig, säkerhet Metallfilm
EDA-/CAD-modeller
CMF5510K000FHEB Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Storlek/dimension
Diam. 0,090" x L 0,240" (2,29 x 6,10mm)