PTN0805E2612BST1
DigiKeys produktnummer
764-1511-2-ND - Remsa och spole (TR)
764-1511-1-ND - Remsbit (CT)
764-1511-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTN0805E2612BST1
Beskrivning
RES 26.1K OHM 0.1% 1/5W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
26.1 kOhms ±0,1% 0,2W, 1/5W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, fuktbeständig, icke-induktiv Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PTN0805E2612BST1 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, fuktbeständig, icke-induktiv
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,84mm)