PNM1206E5002BST1
DigiKeys produktnummer
764-PNM1206E5002BST1TR-ND - Remsa och spole (TR)
764-PNM1206E5002BST1CT-ND - Remsbit (CT)
764-PNM1206E5002BST1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PNM1206E5002BST1
Beskrivning
PNM1206 25PPM 50K 0.1% S T1 E1
Detaljerad beskrivning
50 kOhms ±0,1% 0,4W, 2/5W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Fuktbeständig, icke-induktiv, omagnetisk Tunnfilm
Kategori
Egenskaper
Fuktbeständig, icke-induktiv, omagnetisk
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,84mm)