PNM1206E2502BST5
DigiKeys produktnummer
PNM1206-25KBTR-ND - Remsa och spole (TR)
PNM1206-25KBCT-ND - Remsbit (CT)
PNM1206-25KBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PNM1206E2502BST5
Beskrivning
RES SMD 25K OHM 0.1% 0.4W 1206
Detaljerad beskrivning
25 kOhms ±0,1% 0,4W, 2/5W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, fuktbeständig, icke-induktiv, omagnetisk Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PNM1206E2502BST5 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, fuktbeständig, icke-induktiv, omagnetisk
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,84mm)