PNM0805E2502BST5
DigiKeys produktnummer
PNM0805-25KBTR-ND - Remsa och spole (TR)
PNM0805-25KBCT-ND - Remsbit (CT)
PNM0805-25KBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PNM0805E2502BST5
Beskrivning
RES SMD 25K OHM 0.1% 1/5W 0805
Detaljerad beskrivning
25 kOhms ±0,1% 0,2W, 1/5W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, fuktbeständig, icke-induktiv, omagnetisk Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
PNM0805E2502BST5 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,84mm)