PNM0603E5001BST5
DigiKeys produktnummer
PNM0603-5.0KBTR-ND - Remsa och spole (TR)
PNM0603-5.0KBCT-ND - Remsbit (CT)
PNM0603-5.0KBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PNM0603E5001BST5
Beskrivning
RES SMD 5K OHM 0.1% 0.15W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5 kOhms ±0,1% 0,15W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Svavelhindrande, fuktbeständig, icke-induktiv, omagnetisk Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PNM0603E5001BST5 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, fuktbeständig, icke-induktiv, omagnetisk
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,064" x B 0,032" (1,63 x 0,81mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,51mm)