PNM0402E1002BST1
DigiKeys produktnummer
541-1902-2-ND - Remsa och spole (TR)
541-1902-1-ND - Remsbit (CT)
541-1902-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PNM0402E1002BST1
Beskrivning
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/20W 0402
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms ±0,1% 0,05W, 1/20W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) Svavelhindrande, fuktbeständig, icke-induktiv, omagnetisk Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PNM0402E1002BST1 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, fuktbeständig, icke-induktiv, omagnetisk
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,042" x B 0,022" (1,07 x 0,56mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,84mm)