PLTT0805Z4702AGT5
DigiKeys produktnummer
764-PLTT0805Z4702AGT5TR-ND - Remsa och spole (TR)
764-PLTT0805Z4702AGT5CT-ND - Remsbit (CT)
764-PLTT0805Z4702AGT5DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PLTT0805Z4702AGT5
Beskrivning
RES SMD 47K OHM 0.05% 1/4W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 kOhms ±0,05% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Korrosionsbeständig, flamsäker, fuktbeständig, säkerhet Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PLTT0805Z4702AGT5 Modeller
Kategori
Egenskaper
Korrosionsbeständig, flamsäker, fuktbeständig, säkerhet
Tillv.
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-215°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,84mm)