PLTT0805Z2500QGT5
DigiKeys produktnummer
PLTT250ATR-ND - Remsa och spole (TR)
PLTT250ACT-ND - Remsbit (CT)
PLTT250ADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PLTT0805Z2500QGT5
Beskrivning
RES SMD 250 OHM 0.02% 1/4W 0805
Detaljerad beskrivning
250 Ohms ±0,02% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Korrosionsbeständig, flamsäker, fuktbeständig, säkerhet Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
PLTT0805Z2500QGT5 Modeller
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-215°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,84mm)