PLTT0805Z1502QGT5 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PLTT0805Z1502QGT5 |
Beskrivning | RES SMD 15K OHM 0.02% 1/4W 0805 |
Tillverkarens standardleveranstid | 27 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 15 kOhms ±0,02% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Korrosionsbeständig, flamsäker, fuktbeständig, säkerhet Tunnfilm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | PLTT0805Z1502QGT5 Modeller |
Kategori | Egenskaper Korrosionsbeständig, flamsäker, fuktbeständig, säkerhet |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±5ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-215°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 0805 (metrisk 2012) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,033" (0,84mm) |