PLTT0805Z1241QGT5 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
1.24 kOhms ±0,02% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Korrosionsbeständig, flamsäker, fuktbeständig, säkerhet Tunnfilm
PLTT0805Z1241QGT5
DigiKeys produktnummer
PLTT0805Z1241QGT5-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PLTT0805Z1241QGT5
Beskrivning
RES SMD 1.24KOHM 0.02% 1/4W 0805
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
PLTT0805Z1241QGT5 Modeller
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-215°C
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,84mm)