PLTT0603Z1003QGT5
DigiKeys produktnummer
764-1080-2-ND - Remsa och spole (TR)
764-1080-1-ND - Remsbit (CT)
764-1080-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PLTT0603Z1003QGT5
Beskrivning
RES SMD 100KOHM 0.02% 0.15W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 kOhms ±0,02% 0,15W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Korrosionsbeständig, flamsäker, fuktbeständig, säkerhet Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PLTT0603Z1003QGT5 Modeller
Kategori
Egenskaper
Korrosionsbeständig, flamsäker, fuktbeständig, säkerhet
Tillv.
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-215°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,064" x B 0,032" (1,63 x 0,81mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,84mm)