PLT1206Z2002LBTS
DigiKeys produktnummer
PLT1206Z2002LBTS-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PLT1206Z2002LBTS
Beskrivning
RES SMD 20K OHM 0.01% 0.4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20 kOhms ±0,01% 0,4W, 2/5W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Korrosionsbeständig, flamsäker, fuktbeständig, säkerhet Tunnfilm
Kategori
Egenskaper
Korrosionsbeständig, flamsäker, fuktbeständig, säkerhet
Tillv.
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,84mm)