PLT0805Z2131LBTS
DigiKeys produktnummer
PLT0805Z2131LBTS-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PLT0805Z2131LBTS
Beskrivning
RES SMD 2.13KOHM 0.01% 1/4W 0805
Detaljerad beskrivning
2.13 kOhms ±0,01% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Korrosionsbeständig, flamsäker, fuktbeständig, säkerhet Tunnfilm
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,84mm)