PLT0805Z1212LBTS
DigiKeys produktnummer
PLT0805Z1212LBTS-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PLT0805Z1212LBTS
Beskrivning
RES SMD 12.1KOHM 0.01% 1/4W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12.1 kOhms ±0,01% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Korrosionsbeständig, flamsäker, fuktbeständig, säkerhet Tunnfilm
Kategori
Egenskaper
Korrosionsbeständig, flamsäker, fuktbeständig, säkerhet
Tillv.
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,84mm)