PHP01206E49R9BST5
DigiKeys produktnummer
PHP49.9ATR-ND - Remsa och spole (TR)
PHP49.9ACT-ND - Remsbit (CT)
PHP49.9ADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PHP01206E49R9BST5
Beskrivning
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
33 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
49.9 Ohms ±0,1% 1W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Flamsäker, fuktbeständig, säkerhet Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PHP01206E49R9BST5 Modeller
Kategori
Egenskaper
Flamsäker, fuktbeständig, säkerhet
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,84mm)