PHP01206E4990BST5
DigiKeys produktnummer
PHP499ATR-ND - Remsa och spole (TR)
PHP499ACT-ND - Remsbit (CT)
PHP499ADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PHP01206E4990BST5
Beskrivning
RES SMD 499 OHM 0.1% 1W 1206
Detaljerad beskrivning
499 Ohms ±0,1% 1W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Flamsäker, fuktbeständig, säkerhet Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
PHP01206E4990BST5 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,84mm)