PHP01206E1001BST5
DigiKeys produktnummer
PHP1.00KATR-ND - Remsa och spole (TR)
PHP1.00KACT-ND - Remsbit (CT)
PHP1.00KADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PHP01206E1001BST5
Beskrivning
RES SMD 1K OHM 0.1% 1W 1206
Detaljerad beskrivning
1 kOhms ±0,1% 1W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Flamsäker, fuktbeständig, säkerhet Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
PHP01206E1001BST5 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,84mm)