PHP00805E1180BBT1
DigiKeys produktnummer
PHP00805E1180BBT1-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PHP00805E1180BBT1
Beskrivning
RES SMD 118 OHM 0.1% 5/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
33 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
118 Ohms ±0,1% 0,63W, 5/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Flamsäker, fuktbeständig, säkerhet Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
PHP00805E1180BBT1 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,033" (0,84mm)