PHP00805E1000BST1 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PHP00805E1000BST1 |
Beskrivning | RES SMD 100 OHM 0.1% 5/8W 0805 |
Tillverkarens standardleveranstid | 33 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 100 Ohms ±0,1% 0,63W, 5/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Flamsäker, fuktbeständig, säkerhet Tunnfilm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | PHP00805E1000BST1 Modeller |
Kategori | Egenskaper Flamsäker, fuktbeständig, säkerhet |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±25ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-155°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 0805 (metrisk 2012) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,033" (0,84mm) |