PHP00603E1490BBT1
DigiKeys produktnummer
PHP00603E1490BBT1-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PHP00603E1490BBT1
Beskrivning
RES SMD 149 OHM 0.1% 3/8W 0603
Detaljerad beskrivning
149 Ohms ±0,1% 0,375W, 3/8W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Flamsäker, fuktbeständig, säkerhet Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
PHP00603E1490BBT1 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Storlek/dimension
L 0,064" x B 0,032" (1,63 x 0,81mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,51mm)