PHP00603E13R3BBT1
DigiKeys produktnummer
PHP00603E13R3BBT1-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PHP00603E13R3BBT1
Beskrivning
RES SMD 13.3 OHM 0.1% 3/8W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
13.3 Ohms ±0,1% 0,375W, 3/8W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Flamsäker, fuktbeständig, säkerhet Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PHP00603E13R3BBT1 Modeller
Kategori
Egenskaper
Flamsäker, fuktbeständig, säkerhet
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,064" x B 0,032" (1,63 x 0,81mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,020" (0,51mm)