PATT1206E1003BGT1
DigiKeys produktnummer
764-1178-2-ND - Remsa och spole (TR)
764-1178-1-ND - Remsbit (CT)
764-1178-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PATT1206E1003BGT1
Beskrivning
RES SMD 100K OHM 0.1% 0.4W 1206
Detaljerad beskrivning
100 kOhms ±0,1% 0,4W, 2/5W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
PATT1206E1003BGT1 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-250°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,018" (0,46mm)