PATT0603E2002BGT1 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PATT0603E2002BGT1 |
Beskrivning | RES SMD 20K OHM 0.1% 0.15W 0603 |
Tillverkarens standardleveranstid | 27 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 20 kOhms ±0,1% 0,15W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | PATT0603E2002BGT1 Modeller |
Kategori | Egenskaper Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig |
Tillv. | Temperaturkoefficient ±25ppm/°C |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-250°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 0603 (metrisk 1608) |
Artikelstatus Aktiv | Leverantörens enhetsförpackning |
Resistans | Storlek/dimension L 0,064" x B 0,032" (1,63 x 0,81mm) |
Tolerans | Höjd - monterad (max) 0,018" (0,46mm) |