PATT0603E2002BGT1
DigiKeys produktnummer
764-1027-2-ND - Remsa och spole (TR)
764-1027-1-ND - Remsbit (CT)
764-1027-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PATT0603E2002BGT1
Beskrivning
RES SMD 20K OHM 0.1% 0.15W 0603
Detaljerad beskrivning
20 kOhms ±0,1% 0,15W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
PATT0603E2002BGT1 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-250°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Storlek/dimension
L 0,064" x B 0,032" (1,63 x 0,81mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,018" (0,46mm)