PAT1206E4222BST1
DigiKeys produktnummer
PAT42.2KCTR-ND - Remsa och spole (TR)
PAT42.2KCCT-ND - Remsbit (CT)
PAT42.2KCDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PAT1206E4222BST1
Beskrivning
RES SMD 42.2K OHM 0.1% 0.4W 1206
Detaljerad beskrivning
42.2 kOhms ±0,1% 0,4W, 2/5W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
PAT1206E4222BST1 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,018" (0,46mm)