PAT1206E1002BST1
DigiKeys produktnummer
PAT10.0KCTR-ND - Remsa och spole (TR)
PAT10.0KCCT-ND - Remsbit (CT)
PAT10.0KCDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PAT1206E1002BST1
Beskrivning
RES SMD 10K OHM 0.1% 0.4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms ±0,1% 0,4W, 2/5W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PAT1206E1002BST1 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,018" (0,46mm)