PAT0805E82R5BST1 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Vishay Dale Thin Film
I lager: 0
Datablad
Similar
Vishay Dale Thin Film
I lager: 0
Datablad
Direkt
Vishay Dale
Direkt
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
I lager: 411
82.5 Ohms ±0,1% 0,2W, 1/5W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
PAT0805E82R5BST1
DigiKeys produktnummer
PAT0805E82R5BST1-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PAT0805E82R5BST1
Beskrivning
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/5W 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
PAT0805E82R5BST1 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,018" (0,46mm)