PAT0805E10R0BST1
DigiKeys produktnummer
PAT10.0BTR-ND - Remsa och spole (TR)
PAT10.0BCT-ND - Remsbit (CT)
PAT10.0BDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PAT0805E10R0BST1
Beskrivning
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/5W 0805
Detaljerad beskrivning
10 Ohms ±0,1% 0,2W, 1/5W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
PAT0805E10R0BST1 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,018" (0,46mm)