PAT0603E4751BST1
DigiKeys produktnummer
PAT4.75KATR-ND - Remsa och spole (TR)
PAT4.75KACT-ND - Remsbit (CT)
PAT4.75KADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PAT0603E4751BST1
Beskrivning
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 0.15W 0603
Detaljerad beskrivning
4.75 kOhms ±0,1% 0,15W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
PAT0603E4751BST1 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,064" x B 0,032" (1,63 x 0,81mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,018" (0,46mm)