PAT0603E4000BST1
DigiKeys produktnummer
PAT400ATR-ND - Remsa och spole (TR)
PAT400ACT-ND - Remsbit (CT)
PAT400ADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PAT0603E4000BST1
Beskrivning
RES SMD 400 OHM 0.1% 0.15W 0603
Detaljerad beskrivning
400 Ohms ±0,1% 0,15W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
PAT0603E4000BST1 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,064" x B 0,032" (1,63 x 0,81mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,018" (0,46mm)