PAT0603E1152BST1
DigiKeys produktnummer
PAT11.5KATR-ND - Remsa och spole (TR)
PAT11.5KACT-ND - Remsbit (CT)
PAT11.5KADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PAT0603E1152BST1
Beskrivning
RES SMD 11.5KOHM 0.1% 0.15W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
11.5 kOhms ±0,1% 0,15W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PAT0603E1152BST1 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,064" x B 0,032" (1,63 x 0,81mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,018" (0,46mm)