ORNTA2001AT1
DigiKeys produktnummer
ORNT-2KATR-ND - Remsa och spole (TR)
ORNT-2KACT-ND - Remsbit (CT)
ORNT-2KADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ORNTA2001AT1
Beskrivning
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 8SOIC
Detaljerad beskrivning
2k Ohm ±0,1% 100mW Effekt per element Isolerad 4 Resistansnät matriser ±25ppm/°C 8-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ORNTA2001AT1 Modeller
Kategori
Resistor-förhållande-avdrift
±5ppm/°C
Effekt per element
100mW
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Resistans (Ohm)
2k
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Tolerans
±0,1%
Storlek/dimension
L 0,194" x B 0,157" (4,93 x 3,99mm)
Resistormatchningsförhållande
±0,05%
Höjd - monterad (max)
0,068" (1,73mm)