ORNTA100-1T1
DigiKeys produktnummer
ORNT-100K/1KTR-ND - Remsa och spole (TR)
ORNT-100K/1KCT-ND - Remsbit (CT)
ORNT-100K/1KDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ORNTA100-1T1
Beskrivning
RES NETWORK 4 RES MULT OHM 8SOIC
Detaljerad beskrivning
1k, 100k Ohm ±0,1% 100mW Effekt per element Isolerad 4 Resistansnät matriser ±25ppm/°C 8-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Effekt per element
100mW
Serie
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
Spänningsdelare (TCR-matchad)
Resistans (Ohm)
1k, 100k
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Tolerans
±0,1%
Storlek/dimension
L 0,194" x B 0,157" (4,93 x 3,99mm)
Resistormatchningsförhållande
±0,05%
Höjd - monterad (max)
0,068" (1,73mm)
Resistor-förhållande-avdrift
±5ppm/°C