MPMT20018001AT1
DigiKeys produktnummer
MPMT-2K/8KTR-ND - Remsa och spole (TR)
MPMT-2K/8KCT-ND - Remsbit (CT)
MPMT-2K/8KDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MPMT20018001AT1
Beskrivning
RES NETWORK 2 RES 2K, 8K OHM
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2k, 8k Ohm ±0,1% 100mW Effekt per element Spänningsdelare 2 Resistansnät matriser ±25ppm/°C TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MPMT20018001AT1 Modeller
Kategori
Antal stift
3
Tillverkare
Vishay Dale Thin Film
Effekt per element
100mW
Serie
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillämpningar
Spänningsdelare (TCR-matchad)
Kretstyp
Spänningsdelare
Monteringstyp
Ytmontering
Resistans (Ohm)
2k, 8k
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Tolerans
±0,1%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23
Antal motstånd
2
Storlek/dimension
L 0,113" x B 0,051" (2,86 x 1,30mm)
Resistormatchningsförhållande
±0,05%
Höjd - monterad (max)
0,044" (1,12mm)
Resistor-förhållande-avdrift
±2ppm/°C